Prečo ľudia volia SMER-SD ?

Autor: Martin Kozák | 5.2.2016 o 0:00 | (upravené 5.2.2016 o 11:50) Karma článku: 4,89 | Prečítané:  352x

Kde sa to tí voliči vládnej strany vlastne berú. Je možné aby bola jedna strana tak extrémne obľúbená ?

Dnes, po prezeraní a prečítaní všetkých tých článkov o zdravotných sestrách, učiteľoch alebo masérovi, ktorý vďaka vládnej strane, zarobil stotisíce Eur za rok, len vďaka jeho priateľstvu s členmi tejto strany, sa mi tak v mysli vynorila otázka, prečo vlastne tak veľké, ba až obrovské percento obyvateľov Slovenska stále tak neoblomne dôveruje tejto strane.

Celá skupina „Ficovoličov“ by sa dala rozdeliť na 2 skupiny. Jedna skupina, ktorá je oproti tej zvyšnej druhej, iba malá časť, je tá, ktorej členovia dobre vedia prečo ich voliť. Sú to jednotlivci alebo skupiny, ktorých záujmy sú priamo alebo aj nepriamo napojené na potrebu mať vo vláde „svojich“ ľudí. Z toho členom tejto skupiny voličov tak pekne „tečú“ peniaze do svojich firiem alebo inštitúcií v podobe štátnych zákaziek. Či už sú to niekoľko miliónové zákazky alebo len tisícové „omrvinky“, títo ľudia vedia aký majú z toho osoh, keď ich strana panuje tejto krajine. A tak je jasné ,že základné hlasy od týchto ľudí SMER má. Nad touto skupinou by som sa však nepozastavoval, keďže každá strana má viac či menej takýto volebný základ.

Čo však núti to zvyšné, obrovské percento obyvateľov, tak poctivo, s vierou a hrdo takmer rok čo rok odovzdávať hlasy tejto strane, tomu absolútne nerozumiem. Veľká väčšina ľudí a rodín na Slovensku aj po ďalšom vládnom období Smeru iba prežíva z mesiaca na mesiac v očakávaní výplaty na svojom účte, ktorá ako pomaly prišla, tak po zaplatení povinných šekov aj bleskurýchle zmizne. Tieto 400 – 500 Eurové výplaty za poctivo odrobenú prácu sú smiešne v porovnaní s 1200 Eurovou brigádou 20 kilometrov od Bratislavy, v McDonalde v Hainburgu. Ako je vidieť na spomínaných protestoch učiteľov a sestier, ani v tomto sektore sa na Slovensku nič nehýbe k lepšiemu. Malým podnikateľom a živnostníkom sa vďaka vysokým odvodom pomaly ani neoplatí pracovať. Veľké slovenské spoločnosti, majú oproti firmám, ktoré vyvážajú svoje zisky do zahraničia obrovské nevýhody.

Kde sa potom berú tie stotisíce ľudí, od ktorých má Smer hlasy ? Je na Slovensku naozaj tak veľké množstvo lenivých ľudí, ktorí iba čakajú na všelijaké sociálne balíčky od vlády ?

V tomto štáte to tak SMERuje proti zákonom prírody. Ľudia, poctivo pracujúci a vytvárajúci hodnoty krajiny sa majú horšie ako doma vysedávajúci a plačúci špekulanti.  Ľudia asi nevidia ,že čím ďalej tým viac nechávajú spravovať svoje peniaze štátu. To sa dá tak bezpečne dôverovať politikom aj po prevalení už toľkého množstva káuz, že s našimi peniazmi budú narábať spravodlivo a v prípade potreby nám bude poskytnutá napríklad adekvátna zdravotná starostlivosť ? Naivné... 

Áno, máme tu cestovanie vlakom zadarmo, krásny prípad lacného kupovania voličov teplým rožkom.

Na druhej strane treba povedať ,že opozícia Smeru  v podobe KDH, SaS, SDKÚ, atď,atď je neuveriteľne slabá. Až tak slabá ,že de facto svojim konaním priamo Smeru nahráva volebné hlasy..

Keďže nie som sympatizantom žiadnej politickej strany, bude ťažké vo voľbách vybrať stranu, ktorá vytvorí alternatívu tej bezchybnej a spravodlivej strane akou je Smer-SD.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?